„TV pagalbos“ gelbėtojai Gerdai Žemaitei ši vasara – itin turininga ir kupina kelionių. Neseniai moteris su mylimuoju Mariumi sugrįžo iš atostogų Graikijos Zakinto saloje, kuri garsėja turkio spalvos vandeniu ir įspūdingais paplūdimiais. Tiesa, nors vaizdai ten užburiantys, šįkart ši kryptis Gerdai paliko ne tik pakilius įspūdžius – pamačiusi, kaip atrodo populiari vieta, moterį net užklupo liūdesys.
Gerda Žemaitė su mylimuoju (nuotr. asm. archyvo)
Iš kelionės sugrįžusi G. Žemaitė su naujienų portalu tv3.lt pasidalijo savo įspūdžiais. Kaip pasakojo Gerda, šios kelionės ji pat net neplanavo, mat tai buvo dovana nuo jos širdies draugo.
„Marius man padovanojo šią kelionę į Graikiją gimtadienio proga. Buvo labai netikėta, bet tuo pačiu ir labai faina staigmena. Kartą šioje saloje jau buvau, bet visada galvojau, kad labai norėčiau sugrįžti, nes man ten labai patiko“, – pasakojo ji.
Vienas dalykas šokiravo
Kartu į kelionę išvykusi pora poilsį nusprendė derinti su salos pažinimu, o tam, pasak Gerdos, puikiai pasitarnavo keturračiai. Būtent toks sprendimas tapo vienu įsimintiniausių visos kelionės akcentų.
„Mes labiau mėgstame aktyvų poilsį, negu gulėti prie baseino ar jūros. Aišku, porą dienų praleidome paplūdimyje, bet didžiąją laiko dalį važinėjome po salą. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkome keturračius, o ne automobilį. Tai buvo pirma tokia mano patirtis ir tikrai visai kitoks jausmas. Su jais gali nuvažiuoti ten, kur automobiliu ne visada privažiuosi“, – įspūdžiais dalijosi G. Žemaitė.
Nors Zakintas daugelį vilioja įspūdinga gamta, skaidriu vandeniu ir paplūdimiais, Gerdą šįkart labiausiai nustebino visai kita salos pusė. Apsistojusi Lagano kurorte ji pamatė itin audringą naktinį gyvenimą, apie kurį anksčiau nė nebuvo girdėjusi. O dar didesnę nuostabą sukėlė pačių vietinių perspėjimai vengti kai kurių vietų vakarais.
„Aš net negalvojau, kad ten yra toks naktinis gyvenimas, pirmą kartą čia lankydamasi to nebuvau mačiusi. Mes buvome apsistoję Lagane ir labai džiaugėmės, kad gyvenome toliau nuo centro. Kai paklausėme vietinių, ar verta nueiti į naktinį klubą, jie visi vieningai pasakė, kad tikrai nerekomenduoja. Ten labai daug jaunų žmonių, šešiolikos ar septyniolikos metų, visi geria, rėkauja, šūkauja. Tikrai buvo šiek tiek šokiruojantis vaizdas“, – neslėpė pašnekovė.
O štai patys graikai G. Žemaitei paliko itin gerą įspūdį. Anot jos, būtent vietinių svetingumas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl ji vis sugrįžta į šią šalį.
„Man labai patinka patys graikai ir jų tavernos, visada ieškome tokių mažesnių, kur renkasi vietiniai. Vieną vakarą, apie vienuoliktą valandą, užėjome į taverną, o šeimininkai buvo tokie svetingi, kad net pasiūlė pasilikti nakvoti. Aišku, mes išvažiavome, bet tas jų nuoširdumas tikrai paliko didžiulį įspūdį“, – šyptelėjo ji.
Nuliūdino garsiausia salos vieta
Sugrįžusi į Zakintą Gerda nepraleido progos dar kartą aplankyti garsiojo Navagio paplūdimio. Turkio spalvos vandeniu, baltomis uolomis ir pakrantėje gulinčiomis laivo nuolaužomis garsėjanti vieta laikoma vienu labiausiai fotografuojamų paplūdimių ne tik Graikijoje, bet ir visame pasaulyje. Vis dėlto šįkart vaizdas buvo visai kitoks nei prieš kelerius metus.
„Buvo labai liūdna pamatyti, kaip viskas pasikeitė. Dabar prie paplūdimio galima tik priplaukti, negalima išlipti, maudytis ar šokinėti iš laivų. Mums pasakojo, kad po nelaimės ten labai griežtai viskas kontroliuojama, net baudos siekia penkis tūkstančius eurų, jeigu pažeidi taisykles.
Kai buvau 2022 metais, dar buvo galima išlipti, pasivaikščioti ir pasimaudyti. Dabar to nebeliko. Atrodo, kad ir pats laivas jau labai pasikeitęs, likę tik jo fragmentai. Buvo šiek tiek liūdna tai matyti“, – pripažino G. Žemaitė.
Pasidomėjus apie kainas, Gerda tikino didelio skirtumo lyginant su Lietuva nepajutusi. „TV pagalbos“ žurnalistės teigimu, tiek restoranų, tiek parduotuvių kainos yra labai panašios, todėl kelionę galima susiplanuoti ir neišleidžiant milžiniškos sumos.
„Restoranuose kainos tikrai labai panašios kaip Lietuvoje. Aišku, viskas priklauso nuo to, ką užsisakai, bet įprastas patiekalas kainuoja panašiai kaip ir pas mus. Parduotuvėse gal šiek tiek pigiau, tačiau apskritai kainos tikrai nesikandžioja. Manau, kad galima susirasti ir visai nebrangią nakvynę“, – įsitikinusi ji.
Ši kelionė G. Žemaitei – dar ne paskutinė šią vasarą. Kaip užsiminė Gerda, šiemet ji keliauja daugiau nei bet kada anksčiau.
„Dar laukia Kipras su draugėmis, o po to planuojame skristi ir į Kretą su Nikolu bei Mariumi. Tokios turiningos vasaros dar tikrai nesu turėjusi. Po Naujųjų savo sekėjams sakiau, kad linkiu sau daugiau keliauti. Panašu, kad tas noras tikrai išsipildė“, – pasidžiaugė G. Žemaitė.













Comments (0)