Skip to content

Kremliui – vis daugiau blogų naujienų iš Kinijos: jos pėdomis seka dar 3 šalys

21 liepos, 20262 minute read

Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino užsienio politikos komandai pastaruoju metu tenka susidurti su vis daugiau nemalonių naujienų.

Kaip rašo savo skiltyje „Euobserver“ apžvalgininkas, vienas žymiausių Vakarų žurnalistų, Edwardas Lukasas, tarp blogų naujienų – dvigubas Kinijos komunistų partijos smūgis Kremliui. Visų pirma, ji atsisako tiekti laivams skirtas varomąsias sistemas, reikalingas Arkties „Šiaurės jūrų keliui“.

Tuo tarpu planuojamas 50 mlrd. kubinių metrų talpos dujotiekis „Sibiro galia-2“ praktiškai atšauktas dėl to, kiek pinigų reikalauja Kinija. Pekinas reikalauja, kad būtų mokama tiek, kiek moka Rusijos vartotojai – 50 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų. Tai vos penktadalis to, kiek uždirbti tikėjosi Kremlius.

Tačiau Kinija turi ir kitų variantų. Tai suteikia jai įtakos svertus, pažymėjo E. Lucasas.

Tuo tarpu, kaip jis pažymėjo, Rusija, atvirkščiai, nebeturi nei svertų, nei laiko, nei pirkėjų: likusios dujotiekio dujų tiekimo į Europos Sąjungą apimtys bus nutrauktos 2027 metais.

Nepaisant to, Ukrainos smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms reiškia, kad dabar Rusijai teks importuoti naftos produktus iš Kinijos: tai dar vienas Pekino koziris.

E. Lucasas pažymėjo, kad kitos šalys taip pat jaučia Rusijos silpnumą ir elgiasi atitinkamai.

Kazachstanas, Azerbaidžanas, Armėnija

Pavyzdžiui, Kazachstanas neseniai uždraudė didžiąją dalį Rusijos kviečių importo.

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas neseniai vykusio viešo pasisakymo metu demonstratyviai parėmė Ukrainą.

Savo ruožtu Armėnija, kaip rašo E. Lucasas, vienašališkai tęsia darbus, siekdama atkurti geležinkelio ryšį su Turkija ir Azerbaidžanu, nepaisydama vilkinimo iš Rusijos pusės, kuri formaliai valdo geležinkelį.

Rusijos ir Kinijos santykiai

Šių metų žiemą paaiškėjo, kad Kinija sustiprino paramą Rusijai jos kare prieš Ukrainą, atsižvelgdama į 2025 m. rezultatus. Šiais metais Kinija šią paramą tik sustiprins, teigė Vakarų pareigūnai.

Neseniai leidinys „The Economist“ rašė, kad Rusijos priklausomybė nuo Kinijos aprūpinant karą prieš Ukrainą didėja dėl sugriežtintų Vakarų sankcijų. Pekinas formaliai laikosi „neutralios“ pozicijos, tačiau faktiškai remia Rusijos karinį-pramoninį kompleksą, tiekiant kritiškai svarbias prekes.

Visų pirma, analitikų vertinimu, Kinija aprūpina Rusiją plačiu dvejopo naudojimo produktų spektru – nuo mikroelektronikos iki pramoninės įrangos.

Kviečiame atrasti naują tv3.lt turinį! Nuo šiol portale jūsų laukia ne tik kasdien nauji testai, bet ir kryžiažodžiai – išbandykite savo žinias, spręskite ir smagiai praleiskite laiką.

👁️ 1 peržiūrų
Kaip vertinate šį straipsnį?
👍 0 👎 0 Iš viso: 0
0% 👍 0% 👎

Panašūs straipsniai

Komentarų: 0

Comments (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiausiai peržiūrėta

Back To Top
No results found...